Lekcje o finansach

Rozpoczęliśmy realizację projektu
” Lekcje o finansach”
dofinansowanego przez Ministerstwo Finansów . Aby w przystępny sposób przybliżyć młodzieży tę tematykę zakupiliśmy gry .
Podczas nocy filmowej zgłębialiśmy tematykę giełdy grając w „Akcje reakcje”. Gracz sam decyduje, w akcje jakich firm będzie inwestował, a ile pieniędzy przeznaczy na bezpieczną lokatę. Giełda jest zmienna i nie wszystkie wzrosty i spadki wartości akcji można przewidzieć. Wygra ten z graczy, który będzie trzymał mocno giełdowego byka za rogi i zgromadzi największy majątek.
Gra „Katowice Monopoly” nie tylko jest pasjonującą grą strategiczną, ale także nawiązuje do zaplanowanej wycieczki do Katowic. Podczas gry odwiedzamy kultowe miejsca tego miasta związane z kulturą, nauką i industrialnymi zabytkami. Zadaniem graczy jest zdobycie jak największej fortuny, wykupując pola na planszy. Wygrywa gracz, który zdobędzie przewagę na planszy i doprowadzi pozostałych uczestników do bankructwa.
Najtrudniejsza, ale również bogata w treści i pojęcia finansowe, gra „Cashflow – wyścig szczurów” wiele nas nauczyła. Jak inwestować i pozyskiwać aktywa, ale przede wszystkim, jak zachować się w różnych sytuacjach rynkowych. Mogliśmy sprawdzić swoje strategie tworzenia majątku, których być może nie mielibyśmy okazji zweryfikować w prawdziwym życiu. Trzeba zdecydować, czy chcemy być oszczędni, czy spróbować strategii agresywnych.
Przewiń do góry