Poprzedni
Następny
Zespół Szkół im. św. Edyty Stein w Lublińcu Festiwal Piosenki Religijnej

Festiwal Piosenki Religijnej od lat odbywa się w Zespole Szkół im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu jednak jego pomysłodawcą w 1996r. było częstochowskie Radio Fiat.

Celem festiwalu jest propagowanie treści religijnych w piosenkach, dekoracjach i choreografii, uwrażliwienie na śpiew, muzykę, rozwijanie słuchu muzycznego. A także umacnianie więzi między dziećmi z różnych środowisk oraz nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami.

Założeniem festiwalu jest, żeby nie nagradzać dzieci kolejnymi miejscami, a tylko zauważyć grupę tych wybijających się na tle innych i im przyznać wyróżnienia. Nie chcemy, żeby już przedszkolaki rywalizowały, bo mogłoby się to zmienić w ich pierwszy w życiu wyścig szczurów

Przewiń do góry