Świąteczne zajęcia czytelniczo – językowe

Dnia 4 stycznia br. grupa „Naukowców” już po raz piąty odwiedziła szkolną bibliotekę. Tym razem zajęcia czytelniczo-językowe związane były oczywiście z tematyką świąteczną. Przedszkolaków przywitała kolęda „Cicha noc” / „Stille Nacht” w oryginalnym języku, w którym powstała ta pieśń ponad 200 lat temu na terenie Austrii – czyli w języku niemieckim. Po wysłuchaniu historii tej najsławniejszej na świecie kolędy przyszła kolej na powitanie w języku polskim za pomocą wiersza „Co mama przeczytała dzieciom pod choinką” z tomiku „Życzę ci…” Zbigniewa Trzaskowskiego. Następnie dzieci zapoznały się z historią biblijną o narodzeniu Jezusa za pomocą niemieckojęzycznego filmiku realioznawczego /Kinderbibel = Biblia dla dzieci/.
Powtórzenie słownictwa świątecznego odbyło się na dwa sposoby: dzieci rozwiązywały leksykalne zadania interaktywne na LearningApps oraz Wordwall (test, teleturniej), a także otrzymały kolorowanki ze stajenką zawierające tematyczny słowniczek niemiecko-polski. Do zobaczenia na kolejnych zajęciach czytelniczo-językowych w bibliotece szkolnej.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Przewiń do góry