Poprzedni
Następny

Akademia Młodych Odkrywców to naukowa zabawa w studiowanie, rozwiązywanie zagadek życia codziennego i odkrywanie świata nauki. Pomaga w rozwoju potencjału twórczego i intelektualnego dzieci i młodzieży, rozbudza aktywności poznawczą, przekazuje wiedzę i umiejętności z zakresu różnych dziedzin nauki. Wszystkie dziedziny nauki prezentowane w oparciu o klasyczny podział wiedzy na nauki przyrodnicze, humanistyczne, społeczne i politechniczne. Tematyka zajęć wykracza poza program szkolny, a prowadzącymi są pracownicy naukowi, eksperci w danej dziedzinie.

GRUPY AKADEMII MŁODYCH ODKRYWCÓW

ODKRYWCY to najmłodsi studenci AMO. To zaledwie 5, 6 – latkowie a także uczniowie klas I i II szkoły podstawowej. Wbrew pozorom to najbardziej wymagająca grupa. Jeśli coś ich zainteresuje, oddają się temu z wielką pasją, ale gdy zaczynają się nudzić, to potrafią być nie do ujarzmienia. Zawsze uśmiechnięci, spontaniczni

i reagujący niesłychanie emocjonalnie.

POSZUKIWACZE grupę tą tworzą uczniowie klas III, IV

i V szkoły podstawowej. Nazwa grupy w pełni oddaje charakter jej studentów. Nieustannie poszukują

i podążają za własnymi pasjami

i marzeniami. Uzbrojeni w ciekawość, prześcigający się

w pomysłowości są zawsze chętni do wspólnego eksperymentowania

i rozwiązywania zagadek przyrody.

EKSPERCI to najstarsza grupa studentów w Akademii. To uczniowie od klasy VI szkoły podstawowej w górę. Potrafią już wygłaszać własne teorie i wyrażać opinie, a także świadomie badać i analizować prawa rządzące światem.

KONTAKT

Zespół Szkół im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu
ADRES: ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 8
42-700 Lubliniec
EMAIL: sekretariat@szkolaedytystein.pl
dyrektor@szkolaedytystein.pl
TEL:
34 351 03 60; 607 355 749

GODZINY OTWARCIA SEKRETARIATU

Poniedziałek: 08:00 – 15:00
Wtorek: 08:00 – 15:00
Środa: 08:00 – 15:00
Czwartek: 08:00 – 15:00
Piątek: 08:00 – 15:00

© 2021 Zespół Szkół im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Przewiń do góry