Festwal Piosenki Religijnej 2019

W dniach 25 i 26 kwietnia w Zespole Szkół im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki Religijnej. Patronat nad Festiwalem objął Starosta Powiatu Lublinieckiego oraz Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców, a swoją obecnością zaszczycili nas wspaniali goście: rektor Akademii Młodych Odkrywców – pan Andrzej Boczarowski, przedstawiciele Zarządu Głównego Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców – pani Maria Banduch oraz pani Elżbieta Kucharska oraz Przedstawiciel Gościa Niedzielnego – pan Jan Maniura.

Podczas dwóch dni Festiwalu zaprezentowali się najmłodsi wykonawcy z przedszkoli i szkół podstawowych powiatu lublinieckiego. Pierwszego dzień Festiwalu należał do przedszkolaków. Na naszej scenie zaprezentowało się 20 uczestników, a jury w składzie: Maria Domagała, Barbara Kosytorz oraz Krzysztof Gembała wyróżniło 8 wykonawców:

– Hanna Kampa – Przedszkole Miejskie nr 4 „Stebluś” w Lublińcu

– Milena Kopeć – Przedszkole w Łagiewnikach Małych

– Wiktoria Kozala – Oddział Przedszkolny w Wędzinie

– Bartłomiej Kryś – Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Sadowie

– Oliwia Kurzacz – Przedszkole w Jeżowej

– Zuzanna Mleczko – Przedszkole Samorządowe w Herbach

– Dominika Paruzel – Przedszkole Miejskie nr 1 w Lublińcu

– Jakub Wieczorek – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Ciasnej

W drugim dniu Festiwalu uczestnikami byli uczniowie klas I – III szkół podstawowych. Spośród 11 uczestników jury wyróżniło 4:

– Aniela Chmiel – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Sierakowie Śląskim

– Emila Kazuch – Zespół Szkół im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu

– Łukasz Kunicki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lisowicach

– Marta Ochman z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lisowie

 

Podczas Festiwalu zaprezentowali także uczniowie naszej szkoły, którzy umilili widowni czas oczekiwania na werdykt jury, a nauczyciele Zespołu Szkół im. św. Edyty Stein przygotowali piosenki i tańce, które stanowiły interesujące przerywniki pomiędzy występami.

Tegoroczny Festiwal Piosenki Religijnej przeszedł już do historii, a my już dziś czekamy na kolejny. Do zobaczenia za rok!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry