Akademia z okazji Konstytucji 3 Maja

10 maja 2019 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 228 rocznicy  uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uczniowie klasy Va przygotowali inscenizację, podczas której przypomnieli okoliczności tego ważnego wydarzenia. Przedstawili najważniejszych twórców konstytucji oraz istotne zmiany, które ustawa wprowadzała. Piątoklasiści w sposób zrozumiały dla kolegów przekazali wiedzę na temat tego wydarzenia i jego wpływu na dalsze losy i historię naszej ojczyzny. Akademia rozpoczęła się od uroczystego wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu. Następnie uczniowie ukazali

wagę i wartość drugiej na świecie, a pierwszej w Europie konstytucji, uchwalonej 3 maja 1791 roku.
Słuchacze  mogli się przekonać, że mimo wewnętrznych sporów i nieporozumień, a przede wszystkim trudnej sytuacji politycznej, Polacy potrafili się porozumieć i wspólne dobro postawić wyżej niż własne prywatne interesy.

 

Przedstawienie, ilustrujące kulisy wydarzeń majowych uczniowie klasy Va przygotowali pod kierunkiem pani Brygida Cziudai. Opawę muzyczną przygotował pan Krzysztof Gembała.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry