Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

1 września 2020 roku – początek nowego roku szkolnego. Nareszcie! Spotkaliśmy się po raz pierwszy od pół roku jako nauczyciele, uczniowie i rodzice naszej społeczności szkolnej. Bogu niech będą dzięki – rozpoczęliśmy od uroczystej Mszy Swiętej pod przewodnictwem nowego Ojca Proboszcza Mariusza Legieżyńskiego OMI, któremu towarzyszył Prefekt szkoły – o. Krzysztof Wolnik OMI. Nasza szkoła po raz 21-ty rozpoczęła nowy rok szkolny. Wśród rodziców, którzy przyprowadzili swoje pociechy na rozpoczęcie kolejnego roku szkolnego było wielu absolwentów naszego liceum, którzy 20 lat temu rozpoczynali edukacje w naszej szkole jako jej pierwsi uczniowie. Ojciec Proboszcz w swojej homilii udzielał cennych rad naszym uczniom, aby na próżno nie marnowali czasu, a na koniec pierwszakom poświęcił tornistry i przybory szkolne. Po Mszy wszyscy zebrani w kościele wysłuchali krótkiej informacji historycznej o 1 września 1939 roku, przygotowanej prze uczniów klasy VI. A po niej głos zabrała Pani Wicedyrektor Joanna Kierach, która przekazała najważniejsze informacje o funkcjonowaniu szkoły w tym okresie pandemii koronowirusa. Po czym uczniowie udali sie ze swoimi wychowawcami do budynku szkoły na pierwsze spotkania. Wszystkim uczniom życzymy jak najlepszych ocen i sukcesów w szkole, nauczycielom cierpliwości i uśmiechu na twarzach, a rodzicom satysfakcji z sukcesów ich dzieci.