Zespół Szkół im. św. Edyty Stein w Lublińcu

Relacja z Mszy Św.

28 września o godz. 16.00 w naszym kościele odbyła się Eucharystia dla uczniów, rodziców, Dyrekcji, nauczycieli i pracowników Szkoły Katolickiej im. św. Edyty Stein Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców.

Mszy Świętej przewodniczył Prefekt Szkoły – o. Krzysztof Wolnik OMI, któremu towarzyszyli Ojciec Superior – Lucjan Osiecki OMI i Ojciec Ekonom – Zygfryd Wiecha OMI oraz księża: Prałat Antoni Zając i Asystent kościelny KSW – ks. Krzysztof Ochab. Przejmującą homilię wygłosił o. Zygfryd Wiecha, który nawiązał m. in. do czytań z dnia z Ks. Hioba – „Dał Pan i zabrał Pan. Niech będzie imię Pańskie błogosławione!” komentując tym samym zdarzenie pożaru z ubiegłego tygodnia. Na koniec po Mszy głos zabrała pełniąca obowiązki Dyrektora Szkoły p. Joanna Kierach, informując wszystkich o poczynionych działaniach na rzecz uruchomienia działałności dydaktycznj szkoły w przyszłym tygodniu. Wyrażono także podziękowanie wszystkim służbom: strażakom, policji, żołnierzom WOT oraz Ojcom Oblatom i Dyrekcji Szkoły.

Fotorelacja:
Maria Prauzner-Bechcicka

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry