Zespół Szkół im. św. Edyty Stein w Lublińcu

OGÓLNOPOLSKI SUKCES HANI

Hanna Cichocka z klasy VII B wzięła udział w II Ogólnopolskim Konkursie plastycznym “Z moich rodzinnych stron – zabytki zapomniane, warte ocalenia” zorganizowanym przez Muzeum Żup Krakowskich i uzyskała w nim WYRÓŻNIENIE w II kategorii wiekowej (11 – 15 lat). Do Konkursu przyjęto 1089 prac ze szkół i ośrodków kultury z całej Polski, z czego Jury (składające się ze specjalistów z zakresu historii sztuki i plastyki) wybrało 18 prac w trzech kategoriach wiekowych, w tym również pracę uczennicy naszej szkoły – Hani Cichockiej. Tematem konkursu plastycznego ogłoszonego przez Muzeum były zabytki z najbliższej okolicy uczestnika. Hania przedstawiła przepiękną wizję plastyczną drewnianego kościółka św. Anny. Praca Hani jest wystawiona na wystawie pokonkursowej w Muzeum Żup Krakowskich w Krakowie. Prezentujemy pracę oraz dyplom Hani, gratulujemy kolejnego artystycznego sukcesu i życzymy dalszego twórczego rozwoju pasji plastycznych i osiągnięć w tej dziedzinie.
Nauczyciel regionalista: L. Mzyk
https://muzeum.wieliczka.pl/…/konkurs-rozstrzygniety-z… Cele konkursu: wzbudzanie zainteresowania dzieci i młodzieży, historią, kulturą i krajobrazem, uwrażliwienie na piękno wyjątkowych zabytków architektury, kształtowanie emocjonalnego stosunku do zabytków i uświadamianie potrzeby ich ochrony.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry