Zespół Szkół im. św. Edyty Stein w Lublińcu

Ja i moja biblioteka

Mamy razem 3000 książek!

Uczestnicy wirtualnej wystawki bibliotecznej: “Ja i moja biblioteka”. W I semestrze uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji biblioteki szkolnej “Selfie z moją ulubioną książką”. W II semestrze kontynuujemy nasze akcje czytelnicze.

W II edycji wirtualnej wystawki bibliotecznej pt. “Ja i moja biblioteka” wzięło udział 22 uczniów z klas: 1a (1), 1b (1), 3a (5), 3b (1), 4a (1), 5 (1), 6a (3), 6c (5), 7a (1), 7b (3) i byli to następujący czytelnicy: Zuzanna Lempa, Przemysław Barczyk, Olivier Dziedzic, Jakub Gołombowski, Olga Jaźwińska, Aurelia Słota, Lena Zygmunt, Zuzanna Heluszka, Franciszek Lempa, Daniel Grabiński, Radosław Koza, Laura Lipiec, Ignacy Majczyna, Maja Białek, Martyna Górniak, Magdalena Pluta, Martyna Szymkowiak, Denis Tomal, Tomasz Koza, Jakub Barankiewicz, Sebastian Borowiec, Hanna Cichocka.

Dzięki naszemu wspólnemu projektowi dowiedzieliśmy się, jak bogate są nasze księgozbiory domowe  i jakie czytelnicze skarby zawierają.

Domowe biblioteczki uczestników naszej akcji czytelniczej tworzą następujące pozycje: literatura piękna, beletrystyka, atlasy, prenumerata “Świerszczyka”, książki detektywistyczne, historyczne i przygodowe, komiksy, komiksy Minecraft, przygodowe Woolly, książki przyrodnicze, słowniki ortograficzne, bajki, książki o zamkach w Polsce, książki o tematyce dziecięcej, kryminały, fantasy, baśnie, książki naukowe, encyklopedie, słowniki, powieści, książki fantastyczne, religijne, młodzieżowe, kulinarne, poradniki, opowiadania, lektury szkolne, książki edukacyjne, dla dzieci, kolekcje, albumy, literatura piękna (polska  i obca), przewodniki, literatura młodzieżowa, albumy malarskie.

Celami projektu “Wirtualna wystawka biblioteczna – Ja i moja biblioteka” są:

Kontakt z czytelnikami biblioteki szkolnej,

Wirtualne udostępnianie prywatnych księgozbiorów domowych / biblioteczek rodzinnych,

Prezentacja fotograficzna zbiorów domowych bibliotek uczniów,

Promowanie indywidualnych zainteresowań czytelniczych,

Zachęcanie do czytania książek w okresie nauki zdalnej.

Dla wszystkich uczestników akcji biblioteki szkolnej “Ja i moja biblioteka” przygotowano pamiątkowe dyplomy oraz nagrody niespodzianki. Gratuluję wszystkim naszym miłośnikom książek godnych uwagi zainteresowań czytelniczych i zapraszam do udziału w kolejnych projektach i konkursach.

Nauczyciel bibliotekarz: L. Mzyk

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry