Witamy w III edycji wirtualnej wystawki bibliotecznej “Moje książki z wyobraźnią”

Po wcześniejszych tegorocznych edycjach “Selfie z moją ulubioną książką” oraz “Ja i moja biblioteka” tym razem uczestnicy wirtualnej wystawki bibliotecznej musieli się zmierzyć z nie lada zadaniem – trzeba było ułożyć figurę      z książek, podać ilość książek wykorzystanych do autorskiej konstrukcji, no i oczywiście przysłać zdjęcie przedstawiające autora ze swoim dziełem z książek z domowej biblioteczki.

10 uczestników naszej akcji ułożyło: człowieka, dom, wieżę, wieżowce, drzewo, lwa, a nawet Bramę Brandenburską     i Osadę w Biskupinie, także figury geometryczne: kwadrat i równoległobok, wykorzystując włącznie 411 książek do swoich dzieł.

Wśród uczestników naszej kolejnej akcji czytelniczej pojawili się stali bywalcy poprzednich akcji – zapaleni czytelnicy, witamy również nowych uczniów, którzy tym razem dołączyli do naszej edycji. Gratulujemy wszystkim uczestnikom wyobraźni i kreatywności, którą czerpią z zamiłowania do literatury.

Dla wszystkich uczestników akcji biblioteki szkolnej “Moje książki z wyobraźnią” przygotowano tradycyjnie pamiątkowe indywidualne dyplomy ze zdjęciem biorącym udział w akcji oraz nagrody niespodzianki.

CELE PROJEKTU:

Kontakt z czytelnikami biblioteki szkolnej,

Promowanie indywidualnych zainteresowań czytelniczych,

Wirtualne udostępnianie prywatnych księgozbiorów domowych / biblioteczek rodzinnych,

Pobudzanie wyobraźni uczniów przez czytanie książek oraz twórcze wykorzystanie księgozbiorów domowych,

Kreatywność w prezentacji swoich biblioteczek domowych (tworzenie figur z książek),

Zachęcanie do czytania książek w okresie nauki zdalnej i stacjonarnej.

Zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach biblioteki szkolnej i konkursach.

Nauczyciel bibliotekarz: L. Mzyk

Uczestnicy akcji bibliotecznej (3. edycja)

“Moje książki z wyobraźnią”

Figura ułożona  z książek