Uczniowie naszej szkoły laureatami Powiatowego Konkursu Historyczno – Krajoznawczego „Lubi mi się tu być’- nasze ulice i ich patroni

Miło nam poinformować, że czwórka naszych uczniów została laureatami Powiatowego Konkursu Historyczno – Krajoznawczego „Lubi mi się tu być’- nasze ulice i ich patroni.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych powiatu lublinieckiego.

Jego celem było upowszechnianie i pogłębianie wśród młodzieży wiedzy na temat ulic znajdujących się na terenie naszego powiatu i ich patronów.

Konkurs polegał na wykonaniu prezentacji multimedialnej na temat wybranej ulicy znajdującej się w powiecie lublinieckim oraz przybliżeniu sylwetki jej patrona. W konkursie wzięło udział 11 szkół powiatu lublinieckiego. Komisja konkursowa spośród 71 prac po długich i burzliwych obradach wybrała zwycięzców oraz wyróżnionych, w dwóch kategoriach wiekowych.

W kategorii klas IV – VI wyróżnienie zdobyła uczennica Maja Cieślik z klasy IV b .

W kategorii klas VII – VIII uczeń Jakub Pluta zajął III miejsce.

Natomiast wyróżnienie w tej kategorii otrzymali Tomasz Koza i Zuzanna Stężała z klasy VII a.

Honorowy Patronat nad konkursem objęli: Poseł na Sejm RP Pan Andrzej Gawron, Starosta Powiatu Lublinieckiego Pan Joachim Smyła, Burmistrz Miasta Lublińca Pan Edward Maniura.

Naszym uczniom gratulujemy wielkiego sukcesu.