Szkolny konkurs „Polska folklorem malowana – Górny Śląsk” rozstrzygnięty!

Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom (a było ich aż 44!) konkursu za przesłane prezentacje multimedialne promujące nasz region etnograficzny Górny Śląsk.

Celem konkursu było przybliżenie uczniom dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego regionu, zapoznanie uczniów z zabytkami, miejscami, które są atrakcyjne pod względem turystycznym, z tradycjami i zwyczajami lokalnej ludności oraz dzielenie się doświadczeniami w oparciu o swoje tradycje rodzinne.

Z ogromną przyjemnością ogłaszam wyniki szkolnego konkursu:

I miejsce – Anna Postrach, klasa VI a

II miejsce – Igor Krupa, klasa VII a

III miejsce – Jakub Pluta, klasa VIII

Wykorzystując przesłane materiały stworzono jedną wspólną prezentację o Górnym Śląsku, która została umieszczona w bazie informacji o regionach etnograficznych Polski w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego pt. „Polska folklorem malowana – poznajemy regiony etnograficzne Polski” organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Łebnie.

Nauczycielka geografii Aleksandra Wawroś

Link do prezentacji:

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry