Szkolny Konkurs Recytatorski kl.I-III

Jak co roku w naszej szkole organizowany jest  Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 1-3 .

W tym roku jednak, ze względu na sytuację epidemiologiczną i związane z nią obostrzenia, zdecydowano się na nową formułę Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas 1-3 z naszej placówki. Konkurs został przeprowadzony online. Wszyscy uczniowie klas 1-3 mogli przysłuchiwać się uczestnikom konkursu dzięki aplikacji Teams.

Tegoroczny konkurs składał się z dwóch etapów: z eliminacji klasowych, które przeprowadziły w swoich klasach wychowawczynie, a następnie z etapu szkolnego, do którego ostatecznie zakwalifikowało się 17 uczniów.

Uczestnicy Szkolnego Konkursu Recytatorskiego pięknie zaprezentowali wybrane przez siebie wiersze dla dzieci autorstwa sławnych i mniej znanych poetów polskich. Jeden z wierszy napisany przez pana Sylwina Bechcickiego, recytowała jego wnuczka Lilla Kawik.

Poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki i dlatego Jury miało nie lada problem z wyborem laureatów.

A oto wyniki tegorocznego konkursu:

I miejsce: Antonina  Kowalczuk z kl. 2

II miejsce: Alicja Ostrowska kl.3a ,

III miejsce ex aequo: Aleksandra Jurczyszyn kl. 1b, Joanna Kunicka kl.1b

 

Serdecznie gratulujemy!!!

Organizatorki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego klas I-III: Monika Świerczyńska i Joanna Wawrzyn

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry