Międzyszkolny Konkurs Historyczny „Moja Solidarność- Moja Wolność”

Z ogromną radością informujemy, że prace uczniów naszej szkoły zostały docenione przez jury międzyszkolnego konkursu historycznego „Moja Solidarność – Moja Wolność”.

Olga Kanclerz z klasy 4b zajęła w konkursie III miejsce, a Ignacy Majczyna z klasy 6a otrzymał wyróżnienie.

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem:

– europoseł pani Jadwigi Wiśniewskiej

-posła pana Andrzeja Gawrona

-Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność w Częstochowie

-Komisji Zakładowych NSZZ „Solidarność” w Lublińcu

-Urzędu Miasta Lublińca

-Starostwa Powiatowego w Lublińcu

-Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach.

Współorganizatorem konkursu była SP nr 1 w Lublińcu.

Uczestnicy konkursu w kategorii klas 4 – 6 mieli do wykonania pracę plastyczną w formie plakatu lub kolażu. W pracy należało uwzględnić słowo „Solidarność” oraz nawiązać do wydarzeń dotyczących historii Solidarności ze szczególnym uwzględnieniem Lublińca i Ziemi Lublinieckiej oraz województwa śląskiego.

Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 1.06.2021 roku w SP nr 1 w Lublińcu. Cieszymy się, że wśród nagrodzonych była Olga i Ignacy. Życzymy im dalszych sukcesów.