Prelekcja i nauka udzielania pierwszej pomocy w klasach I – III

Uczniowie już wiedzą co robić w chwili zagrożenia czyjegoś zdrowia lub życia.

Przy pomocy prowadzącej szkolenie p. Beaty Świetlik, przypomnieli sobie jakie są telefony alarmowe (nie sprawiło to im żadnego problemu), w jaki sposób należy zawiadomić odpowiednie służby o wypadku lub zauważeniu leżącego poszkodowanego. Prowadząca pokazała uczniom w jaki sposób wykonujemy resuscytację krążeniowo – oddechową, jak bezpiecznie podejść do poszkodowanego, w jaki sposób sprawdzić oddech. Po raz pierwszy uczniowie mieli możliwość zobaczenia sprzętu AED, wysłuchali jego komend i przekonali się, że tak naprawdę pomóc w zatrzymaniu krążenia może każdy – nieważne czy jest duży czy mały.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry