Z wizytą w Muzeum Pro Memoria Edith Stein – od Patronki szkoły do Patronki miasta

Świętując 130. urodziny Patronki szkoły i miasta uczniowie klas: 3, 4a, 4b, 5a, 5b i 6 Zespołu Szkół im. św. Edyty Stein udali się w dniu 13 października do miejskiego Muzeum Pro Memoria, mieszczącego się w dawnej kamienicy Courantów. Uczniowie zwiedzili sale muzealne z wystawą multimedialną, przekroczyli dawny próg Domu Courantów, wysłuchali opowieści o życiu św. Edyty Stein i jej związkach z naszym miastem Lublińcem. Uczniowie otrzymali pamiątkowe bilety muzealne oraz plany miasta Lublińca.

Dziękujemy p. Magdalenie Oberskiej za przeprowadzenie prelekcji muzealnych dla naszych uczniów, a także nauczycielom – opiekunom grup za przygotowanie relacji fotograficznej z wizyty w muzeum oraz spaceru po Lublińcu śladami Edyty Stein. Po drodze do muzeum uczniowie pokłonili się małej Edytce na Dużym Rynku – /fontanna z figurą małej Edytki/, a także podziwiali symboliczną rzeźbę plenerową poświęconą Patronce miasta, znajdującą się na Małym Rynku. Tym samym uczniowie odwiedzili miejsca w naszym mieście poświęcone Edycie Stein ujęte w regulaminie Odznaki Krajoznawczej im. Edyty Stein – św. Teresy Benedykty od Krzyża, o którą będą się mogli ubiegać w najbliższym czasie.

Nauczyciel regionalista: L. Mzyk

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry