Konkurs “Sacrum Ziemi Lublinieckiej w oczach dziecka” rozstrzygnięty!

W dniu 19 października br. odbyła się uroczystość rozstrzygnięcia Powiatowego Konkursu Plastycznego “Sacrum Ziemi Lublinieckiej w oczach dziecka”, którego organizatorami byli Wydawnictwo św. Macieja Apostoła oraz Zespół Szkół im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu. Konkurs trwał od 21 czerwca do 24 września 2021 r. Do konkursu wpłynęło włącznie 68 prac, w tym: 25 w kategorii klasy I-IV oraz 43 w kategorii klasy V-VIII szkoły podstawowej.

Jury Konkursowe w składzie:

p. Mariola Widera (plastyk, pracownik “Lubiteki” – Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. J. Lompy w Lublińcu),

p. Iwona Frankiewicz (plastyk, pracownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Lublińcu),

p. Leon Tobor (znawca zabytków Ziemi Lublinieckiej, autor unikatowych fotografii o tematyce regionalnej do wielu lokalnych pozycji)

wyłoniło 17 laureatów konkursu. A oto nagrodzeni i wyróżnieni:

KATEGORIA KLASY I-IV

I miejsce: Filip Jamroziński (klasa IV, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Górnośląskiego Pułku Piechoty w Lublińcu

II miejsce: Maksymilian Ochocki (klasa II, Zespół Szkół im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu)

III miejsce: Julia Trybus (klasa IV, Szkoła Podstawowa im. K. Damrota w Lubecku)

WYRÓŻNIENIA:

Przemysław Barczyk (klasa II, Zespół Szkół im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu)

Aleksandra Jurczyszyn (klasa II, Zespół Szkół im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu)

Michalina Danielczok (klasa II, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bohaterów Westerplatte w Lublińcu)

Maja Bargiel (klasa III, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bohaterów Westerplatte w Lublińcu)

Julia Wolka (klasa IV, Szkoła Podstawowa im. K. Damrota w Lubecku)

KATEGORIA KLASY V-VIII

I miejsce: Magdalena Olszok (klasa VI, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej w Lublińcu)

II miejsce: Patryk Woźniak (klasa VI, Szkoła Podstawowa, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. K. Mańki w Lublińcu)

III miejsce: Hanna Cichocka (klasa VIII, Zespół Szkół im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu)

WYRÓŻNIENIA:

Aleksy Bielacha (klasa IV, Szkoła Podstawowa im. K. Damrota w Lubecku)

Kinga Woźniak (klasa VI, Szkoła Podstawowa, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. K. Mańki w Lublińcu)

Maciej Lesik (klasa VI, Szkoła Podstawowa im. K. Damrota w Lubecku)

Weronika Romanek (klasa VII, Zespół Szkół im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu)

Liliana Małysa (klasa VIII, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bohaterów Westerplatte w Lublińcu)

Ignacy Majczyna (klasa VII, Zespół Szkół im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu).

 

Prace wszystkich laureatów zostały zaprezentowane podczas wystawy pokonkursowej oraz opublikowane w folderze – pokłosiu konkursowym, które zostało zadedykowane założycielowi i dyrektorowi Zespołu Szkół im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu – śp. Dariuszowi Przyłasowi.

 

Ogłoszenie wyników konkursu miało miejsce w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Lublińcu, uroczystość została poprzedzona częścią artystyczną z okazji Święta Patronalnego Szkoły w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół im. św. Edyty Stein.

W uroczystości uczestniczyli laureaci konkursu wraz z opiekunami-nauczycielami, jury konkursowe, przedstawiciele organizatorów konkursu – p. Joanna Kierach /dyrektor Zespołu Szkół im. św. Edyty Stein/ oraz p. Edward Przebieracz /dyrektor Wydawnictwa Świętego Macieja Apostoła w Lublińcu/, a także honorowi goście: o. Tomasz Woźny /proboszcz parafii pw. św. Stanisława Kostki/ oraz p. Sylwin Bechcicki /prezes Towarzystwa im. Edyty Stein – Oddział w Lublińcu, laureat tegorocznej międzynarodowej Nagrody im. św. Edyty Stein/.

Składamy podziękowania p. Leonowi Toborowi za wykonanie zdjęć podczas uroczystości pokonkursowej.

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu przepięknych z serca płynących wizji miejsc sakralnych Ziemi Lublinieckiej, talentu i zaangażowania w prace konkursowe, które prezentowały religijne bogactwo Ziemi Lublinieckiej, na które składają się: kościoły, kościółki (wewnątrz, zewnątrz), kapliczki, krzyże przydrożne, figury, rzeźby świętych i błogosławionych, murale, cmentarze, inne obiekty i miejsca sakralne Ziemi Lublinieckiej.

 

Zapraszamy do udziału w następnych edycjach konkursu!

Nauczyciel regionalista: L. Mzyk

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry