Prezentujemy “Książki w mikołajkowych czapkach”

W ubiegłym roku szkolnym biblioteka szkolna była organizatorem trzech akcji czytelniczych – wirtualnych wystawek bibliotecznych: “Selfie z moją ulubioną książką”, “Ja i moja biblioteka”, “Moje książki z wyobraźnią”.

W tym roku szkolnym kontynuujemy nasze projekty czytelnicze. W świątecznej wirtualnej wystawce bibliotecznej “Książka w mikołajkowej czapce” (4. edycja) wzięło udział 10 uczniów z klas: 2b (2), 3 (1), 5a (1), 6 (1), 7a (3), 7c (1), 8a (1) i są to następujący czytelnicy: Przemysław Barczyk, Joanna Kunicka, Karol Gambuś, Łukasz Kunicki, Marta Tatarek, Ignacy Majczyna, Marcel Niepsuj, Anna Postrach, Martyna Szymkowiak, Tomasz Koza. Uczestnicy projektu polecili nam książki, którymi warto ich zdaniem obdarować innych np. z okazji Mikołajek.

Celami projektu “Wirtualna wystawka biblioteczna – Książka w mikołajkowej czapce” są:

Kontakt z czytelnikami biblioteki szkolnej,

Promowanie indywidualnych zainteresowań czytelniczych,

Wirtualne udostępnianie książek z biblioteczek domowych uczniów,

Zachęcanie do obdarowywania się książkami z okazji Mikołajek,

Kreatywność w prezentacji książki jako prezentu mikołajkowego,

Zachęcanie do czytania książek.

Dla wszystkich uczestników akcji biblioteki szkolnej “Książka w mikołajkowej czapce” przygotowano pamiątkowe dyplomy oraz nagrody niespodzianki.

Gratuluję wszystkim naszym miłośnikom książek pasji czytelniczych oraz umiejętności dzielenia się książkami jako prezentami na każdą okazję, również świąteczną.

Zapraszam do udziału w kolejnych projektach i konkursach.

Nauczyciel bibliotekarz: L. Mzyk

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry