Powiatowy Konkurs Historyczny „Świadkowie historii – czasy Solidarności i stanu wojennego”

Z ogromną radością informujemy, że uczennica naszej szkoły Anna Postrach z klasy 7 a  zdobyła wyróżnienie w  powiatowym konkursie historycznym „Świadkowie historii – czasy Solidarności i stanu wojennego”.  Konkurs odbył się pod honorowym patronatem:

-Posła na Sejm RP Pana Andrzeja Gawrona

-Starosty Powiatu Lublinieckiego Pana Joachima Smyły

-Burmistrza Miasta Lublińca Pana Edwarda Maniury

Organizatorem konkursu była SP nr 3 w Lublińcu.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas 4 – 8 szkół podstawowych z powiatu lublinieckiego. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu prezentacji audiowizualnej o charakterze wspomnieniowym, której bohaterem będzie osoba, która pamięta okres powstania w Polsce „Solidarności” i stanu wojennego. Praca mogła być również oparta na „niemych świadkach historii” czyli przedmiotach, pamiątkach (fotografie, dokumenty itp.) związanych z danym okresem. Forma pracy konkursowej mogła mieć charakter zarejestrowanego wywiadu z osobą-świadkiem, bądź prezentacji multimedialnej.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Z naszej szkoły udział w nim  wzięło 9 uczniów. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 18.03.2022 roku w SP nr 3 w Lublińcu. Ania nie mogła być obecna. W jej imieniu nagrodę odebrała pani Brygida Cziudai. Ani życzymy  dalszych sukcesów.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry