Jedna Planeta – ogólnopolski konkurs IMGW

Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie IMGW – Jedna Planeta, którego celem jest rozwinięcie u młodych ludzi umiejętności obserwowania pogody, rozumienia zjawisk oraz prognoz meteorologicznych.  Żyjemy w czasach, kiedy zmiany klimatu gwałtownie wpływają na pogodę, dlatego konkurs ma na celu w atrakcyjny sposób przekazać, jak obserwować i analizować pogodę oraz przewidzieć to, co może się w niej wydarzyć.

Udział w konkursie może wziąć każdy uczeń z klas 1 – 8, członek jego rodziny, znajomy, sąsiad… Im więcej osób zarejestrowanych z ramienia naszej szkoły będzie brało udział – tym większe szanse na zwycięstwo dla naszej szkoły (i danego ucznia!) czyli na zdobycie cennej nagrody!!! Co należy zrobić?

  1. Należy pobrać aplikację Meteo IMGW „Prognoza dla Polski” tam znajduje się zakładka KONKURS. Aplikacja jest darmowa i można ją pobrać w sklepie Google oraz Apple – linki do pobrania dostępne pod http://aplikacjameteo.imgw.pl/.
  2. Po pobraniu aplikacji wystarczy kliknąć w zakładkę KONKURS, a następnie wpisać kod dostępu 17175
  3. Po wpisaniu kodu automatycznie uzyskuje się możliwość przesyłania wyników obserwacji.

Zachęcamy wszystkich do wspólnego prognozowania pogody

Obserwację elementów pogody i przesyłanie danych zaczynamy 4 kwietnia 2022 roku i pracujemy do końca danego etapu czyli 29 kwietnia. Następnie zaczyna się kolejny etap dla szkół do niego zakwalifikowanych – liczy się ilość osób zbierających dane meteorologiczne i systematyczność ich przesyłania!!!

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do zapoznania się z regulaminem na stronie 

https://meteo.imgw.pl/jednaplaneta

Więcej informacji u opiekunów konkursu p. A. Wawroś i M. Banduch


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry