I miejsce w kraju w konkursie meteorologicznym!

Nasza szkoła katolicka zajęła 1 miejsce w Polsce w Konkursie IMGW pt. Jedna Planeta.

Wszyscy uczniowie, nauczyciele i rodzice w miesiącu kwietniu pisali w specjalnej aplikacji informacje o pogodzie miejsca, w którym akurat przebywali. Na podstawie ilości tych informacji i wejść na stronę aplikacji nasza szkoła została spośród 1111 szkół w Polsce wytypowana do grona 20 najlepszych. Do 3 etapu konkursu nauczyciel geografii p. dr Aleksandra Wawroś wybrała 5 uczniów z najstarszych klas, którzy prze 4 tygodnie codzienne prognozowali pogodę dla stacji IMGW w Częstochowie (położonej tuż obok Jasnej Góry!). Musieli dokładnie określić co +/- 0,5 stopnia Celsjusza temperaturę najniższą dla nocy i najwyższą w ciągu dnia oraz zaprognozować czy będzie opad lub nie. Uczniowie korzystali z różnych stron meteorologicznych i musieli mieć intuicję oraz trochę szczęścia w tym prognozowaniu pogody od połowy maja do początku czerwca. A jak wiemy w tym czasie zmiany w pogodzie są najbardziej dynamiczne i zmienne, co było bardzo trudne w ich prognozowaniu. Ostatecznie jako szkoła zajęliśmy 1 miejsce w kraju, a 4 uczniów z tej piątki najwyższe miejsca w prognozowaniu oraz tytuł Meteorologa Przyszłości i Ambasadora IMGW.

Wygraliśmy 50 tysięcy złotych dla szkoły, a 4 uczniów otrzymuje najwyższe nagrody.

 Są to: Oskar Wręczycki – 1 miejsce, Klaudia Pisarska – 2 miejsce, Anna Postrach – 3 miejsce i Hanna Latosi – 4 miejsce. Piątym uczniem był Tomasz Koza.

 

Maria Banduch

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry