O bezpiecznym Internecie – spotkanie z Policjantem

Dzisiaj dla uczniów klasy siódmej i ósmych odbyło się  dwugodzinne spotkanie z policjantkami
z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu – panią Iwoną Ochman i panią Eweliną Paruzel.
Tematem spotkania były zasady bezpiecznego korzystania z Internetu oraz zjawisko cyberprzemocy. Dużo uwagi poświęcono zasadom etyki oraz dobrym praktykom w zakresie bezpiecznego korzystania z technologii informatycznych. Pani Iwona wyjaśniała dlaczego nie należy zamieszczać w sieci swoich danych osobowych oraz przedstawiała zagrożenia płynące z beztroskiego zawierania znajomości internetowych w sieci. Uczniowie z dużym zainteresowaniem obejrzeli przygotowany dla nich film poruszający kwestie bezpieczeństwa. Ponadto policjantki poruszyły również zagadnienia związane odpowiedzialnością prawną nieletnich,  w tym również za przestępstwa związane z mową nienawiści. Od funkcjonariuszek uczniowie uzyskali także informacje dotyczące potrzeby natychmiastowego działania w przypadku stania się ofiarą przestępstwa. 

Przewiń do góry