Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/24

Nowy rok szkolny 2023/24 rozpoczęliśmy od uroczystej Eucharystii, której przewodniczył i wygłosił homilie Ojciec Prowincjał Marek Ochlak OMI. Współkoncelebransami byli: o. Bernard Briks OMI – nowy Superior lublinieckiej wspólnoty Oblatów, o. Tomasz Woźny OMI – Proboszcz parafii i Prezes Fundacji Edukacji Katolickiej oraz o. Mateusz Król OMI – Prefekt szkoły. Pod koniec Mszy O. Prowincjał poświęcił tornistry 22 uczniów klasy I, a o. Tomasz i o. Mateusz wsypywali cukierki do tych tornistrów. Po Mszy odbyła sią krótka Akademia z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej i rozpoczęcia nowego roku szkolnego, którą przygotowali uczniowie kl. V pod opieką p. Aleksandry Szopki. Na koniec Pani Dyrektor Joanna Kierach przedstawiła nauczycieli wychowawców poszczególnym klasom i wykonano wspólne zdjęcie całej społeczności szkolnej. Fotografował p. Grzegorz Juziak – rodzic naszych dzieci. Wszystkim czyli uczniom, nauczycielom , Dyrekcji życzymy w nowym roku szkolno-katechetycznym radości i zapału do nauki oraz darów Ducha Ducha Świętego.

Maria Banduch

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry