POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI i MŁODZIEŻY  na zakładkę do książki  Patronką miasta Święta niewiasta – Edyta Stein dla Lublińc

Regulamin POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA DZIECI i MŁODZIEŻY

na zakładkę do książki

Patronką miasta Święta niewiasta – Edyta Stein dla Lublińca

CELE

• upamiętnienie 15. rocznicy nadania patronatu św. Edyty Stein miastu Lubliniec
  • pogłębienie zainteresowania postacią współpatronki Europy, a zarazem patronki miasta Lublińca – św. Edyty Stein, w kontekście jej związków biograficznych z miastem Lubliniec
  • ukazanie dziedzictwa kulturowego, historycznego i regionalnego patronki miasta – św. Edyty Stein w jej ukochanym mieście – Lublińcu
  • rozwijanie pasji artystycznych dzieci i młodzieży

ZASADY UCZESTNICTWA

1. Konkurs regionalny skierowany jest do uczniów powiatu lublinieckiego.
  2. Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych:
    1. uczniowie klas I-IV szkoły podstawowej,
    2. uczniowie klas V-VIII szkoły podstawowej,
    3. uczniowie szkół ponadpodstawowych.
  3. Uczestnicy konkursu nadsyłają autorskie prace plastyczne – zakładki do książki na temat: „Patronką miasta Święta niewiasta – Edyta Stein dla Lublińca”, niepublikowane do tej pory i nienagrodzone w innych konkursach. Organizatorzy nie zwracają nadesłanych prac.
  4. Prace powinny mieć postać dwustronnej zakładki do książki w formacie 5 cm (szerokość) x 18 cm (wysokość). Zakładki mogą być wykonane dowolną techniką (bez materiałów sypkich)  Kryteria oceny prac:
  • zgodność z tematyką konkursu,
  • pomysłowość,
  • oryginalność ujęcia tematu,
  • estetyka wykonania pracy,
  • samodzielność wykonania.
  1. Prace powinny być czytelnie opisane – do pracy prosimy dołączyć kartę zgłoszenia /ZAŁĄCZNIK nr 1/.
  2. Prace należy nadsyłać na adres: Katolicki Zespół Szkolno-Przedszkolny im. św. Edyty Stein FEK
  3. Piłsudskiego 8

42 – 700 Lubliniec

w nieprzekraczalnym terminie do wtorku 31 października (decyduje data stempla pocztowego)

z dopiskiem KONKURS. Prace można też dostarczać do sekretariatu ww. szkoły.

1. Do pracy należy załączyć wypełnioną zgodę na przetwarzanie danych osobowych RODO /ZAŁĄCZNIK nr 2/.
  2. Powołane przez organizatorów jury oceni prace i przyzna wyróżnienia oraz nagrody w trzech kategoriach wiekowych.
  3. Prace laureatów zostaną zaprezentowane podczas wystawy pokonkursowej oraz wydane w formie zakładek do książek. Każdy laureat otrzyma w nagrodę 20 sztuk zakładek własnego autorstwa. O terminie wystawy, połączonej z wręczeniem nagród, szkoły laureatów zostaną powiadomione.
  4. Patronat honorowy nad konkursem obejmują:
  • Towarzystwo im. Edyty Stein, Oddział w Lublińcu
  • Bp Sławomir Oder – Biskup Gliwicki
  • Rafał Grunert – Proboszcz Parafii św. Edyty Stein w Lublińcu
  • Andrzej Gawron – Poseł na Sejm RP
  • Joachim Smyła – Starosta Powiatu Lublinieckiego
  • Edward Maniura – Burmistrz Miasta Lublińca
  1. Patronat medialny nad konkursem sprawują:
  • Magazyn społeczno-kulturalny Ziemia Lubliniecka
  • Gazetka parafialna U Oblat.
  1. Do udziału w konkursie zapraszają organizatorzy:

Do pobrania: