Wizyta przedszkolaków w bibliotece szkolnej

W dniu 9 listopada grupa Naukowców odwiedziła szkolną bibliotekę, aby wziąć udział w zajęciach czytelniczych z elementami języka niemieckiego pt. „Poznajemy sławnych ludzi – Wolfgang Amadeusz Mozart”. Przedszkolaki zapoznały się z piosenką w języku niemieckim „Mozart-Lied”, opowiadającą o życiu małego Amadeusza. Następnie wysłuchały bajki o Mozarcie pt. „Mała Nocna Muzyka” ze zbioru „Bajkowe biografie” Aleksandry Polewskiej. Spotkaniu towarzyszyły czekoladki „Mozartkugeln” z wizerunkiem Mozarta. Na zakończenie zajęć przedszkolaki zobaczyły szkolny film w języku niemieckim pt. „Salzburger Nockerln”, w którym występowali uczniowie naszej szkoły z klasy III, w jedną z ról wcielił się oczywiście mały Mozart.
Były to pierwsze z cyklu zajęć językowo-czytelnicznych dla naszych przedszkolaków w bibliotece szkolnej w tym roku szkolnym.

Przewiń do góry