Poznajemy wielkich Świętych – św. Marcin

16 listopada br. odbyły się kolejne zajęcia językowo-czytelnicze dla przedszkolaków w bibliotece szkolnej, tym razem zatytułowane: „Poznajemy wielkich Świętych – św. Marcin”. Dzieci zapoznały się z legendą o św. Marcinie /Bajkowy zakątek/, kolorowały płaszcz św. Marcina na czerwono w pięknych książeczkach /typu leporello/ z historią św. Marcina w języku niemieckim. Grupa 6-latków uczestniczyła również w ćwiczeniach interaktywnych na Wordwall – test i teleturniej na temat św. Marcina na podstawie niemieckojęzycznego filmu realioznawczego „Die Geschichte von Sankt Martin”. Najważniejsze przesłanie tych zajęć dla naszych dzieci – to, żeby być dobrym jak święty Marcin i dzielić się z innymi, tym – co posiadamy.