Zajęcia biblioteczne – Święty Mikołaj

W dniu 7 grudnia br. grupa 6-latków już po raz trzeci odwiedziła bibliotekę szkolną. Były już zajęcia językowo-czytelnicze o Mozarcie, o św. Marcinie, tym razem było o św. Mikołaju.
Na początku zajęć wspólnie z przedszkolakami poszukaliśmy związków pomiędzy dwoma Świętymi – Marcinem oraz Mikołajem i dowiedzieliśmy się, jak wiele ich łączyło. Obydwaj byli biskupami i ludźmi bardzo dobrymi, ponieważ dzielili się z innymi, tym, co posiadali. Zarówno Marcin, jak i Mikołaj są postaciami autentycznymi, żyli w IV wieku.
Podczas zajęć bibliotecznych dzieci zapoznały się z historią św. Mikołaja oraz dwoma legendami związanymi z tą postacią (filmy realioznawcze w języku niemieckim). Przedszkolaki wysłuchały również bajki pt. „Pilny list do św. Mikołaja” ks. Mieczysława Malińskiego. Omówiono przepiękne przesłanie płynące z tej opowieści o cudach i łaskach.
Na koniec dzieci dowiedziały się o niemieckiej poczcie bożonarodzeniowej i o miejscach w Niemczech, gdzie w tym czasie odpisuje się na listy do Dzieciątka i św. Mikołaja. Zapoznano dzieci z niemieckojęzyczną stroną internetową poczty bożonarodzeniowej: https://www.deutschepost.de/de/w/weihnachtspost/weihnachtsmann-christkind.html . Dzieci miały również okazję zobaczyć listy z Niemiec pochodzące właśnie z poczty bożonarodzeniowej.
Podczas zajęć nie obyło się również bez słodkiej niespodzianki od św. Mikołaja.

Przewiń do góry