Zajęcia czytelniczo – językowe w bibliotece szkolnej dla przedszkolaków

W dniu 14 grudnia br. dzieci zapoznały się z historią kalendarza adwentowego jako tradycji świątecznej pochodzącej z Niemiec. Grupa „Naukowców” mogła samodzielnie odkrywać kolekcję niemieckich oryginalnych kalendarzy adwentowych, które skrywały prawdziwe skarby: czekoladki, herbatki, świeczki zapachowe, obrazki, magnesy, figurki do szopki betlejemskiej, zadania, łamigłówki, zagadki, piosenki, origami, bajki, zawieszki na choinkę, historyjki w języku niemieckim. Dzieci zobaczyły kartki świąteczne, lampiony, układanki, domki w formie kalendarzy adwentowych. Nie zabrakło również uczniowskich prac językowo-plastycznych – kalendarzy adwentowych. Dużo frajdy sprawiło „Naukowcom” przeszukiwanie kalendarzy pod kątem słów w języku niemieckim, które już znają. Radością okazało się odczytywanie niemieckich słów oznaczających zapachy świeczek w jednym z kalendarzy „Birne, Apfel, Pflaume, Orange, Rose itp.”. Zajęcia zakończyły się oczywiście na słodko – przedszkolaki poczęstowały się czekoladkami z kalendarza adwentowego

Przewiń do góry