Zajęcia językowo – czytelnicze

Szóste zajęcia językowo-czytelnicze w bibliotece szkolnej dla przedszkolaków odbyły dnia 18 stycznia br. nadal w tematyce świątecznej. Dzieci przywitała piosenka w języku niemieckim oraz migowym o gwieździe, która zaprowadziła nas do Betlejem, tak jak Mędrów ze Wschodu. Podczas spotkania podążaliśmy bowiem śladem monarchów podczas opowieści biblijnych w języku niemieckim /filmy – Kinderbibel/, poznaliśmy symbole tego święta oraz tradycje w krajach niemieckojęzycznych. Razem ze śpiewającymi o gwieździe /Sternsinger/ cieszyliśmy się, ponieważ każdy z nas może być królem i czynić dobro. Słownictwo utrwalono za pomocą dwujęzycznej tematycznej kolorowanki. Na koniec zajęć językowo-czytelniczych dzieci wysłuchały wiersza „Trzej królowie jechali” Ewy Szelburg-Zerembiny ze zbiorów biblioteki szkolnej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry