Ferie w przedszkolu

Ferie zimowe w przedszkolu minęły niezwykle szybko, ale to za sprawą wielu ciekawych zajęć i atrakcji, w których brały udział przedszkolaki.

W pierwszym tygodniu dzieci przypominały sobie zasady bezpiecznych zabaw na śniegu. Poznawały także sporty zimowe oraz wzięły udział w przedszkolnej olimpiadzie. Nie zbrakło też wielu zabaw ruchowych oraz z chustą animacyjną, a także zajęć sensoplastycznych. Odwiedziła nas także pani Justyna z Filii nr 3 Miejsko – Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lublińcu z historią sympatycznej Myszki Pipi.

Podczas drugiego tygodnia kontynuowane były tematy związane z aktualną porą roku. Ponieważ aura była już bardziej wiosenna, przedszkolaki wraz z paniami stworzyły własny śnieg, dzięki czemu możliwe stało się ulepienie bałwana. Przedszkole odwiedzili także zawodnicy Lublinieckiego Klubu Karate Oyama, którzy zapoznali dzieci z zasadami obowiązującymi w Dojo oraz zaprezentowali sztuki walki. Na koniec dzieci mogły same spróbować swoich sił na macie treningowej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry