STYCZEŃ-LUTY w świetlicy

Czas pomiędzy Nowym Rokiem a feriami zimowymi został w naszej świetlicy wypełniony różnorodnymi tematami. Dzieci brały udział w zajęciach mających na celu uzyskanie odpowiedzi na pytanie „Skąd się wzięły pory roku”, przy tej okazji poznały też mit o Demeter i Korze. Styczeń to czas zabaw karnawałowych, z tej okazji wykonały dla siebie maskę i wymyślały wymarzony strój. Zajęcia w dużej mierze nawiązywały do panującej pory roku. Na zajęciach plastycznych wykonały prace przedstawiające krajobraz zimowy. Na zajęciach naukowych przeprowadzały eksperyment ze śniegiem i szukały odpowiedzi na pytanie „gdzie jest powietrze”. Był też czas na „ćwiczenia mózgu” włączając się w „Światowy Dzień Łamigłówek”- rozwiązywanie rebusów, krzyżówek, labiryntów, wykreślanek oraz zadania z zapałkami. Nie zapomnieliśmy też o naszych Kochanych Dziadkach. Z okazji ich święta dzieci rysowały ich portrety i wypowiadały się za co ich kochają i w jaki sposób okazują im szacunek. Podsumowaniem zajęć czytelniczych był konkurs plastyczny pt. „Mój krasnoludek”. Dzieci wybrały krasnoludka Mai i Agaty.
W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, dzieci zapoznały się także z regułami bezpiecznego wypoczynku.
 A teraz życzymy Wszystkim wesołych i bezpiecznych ferii zimowych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry