Przedszkolaki przyjaciółmi natury!

Od 11 do 15 marca w przedszkolu realizowany był projekt „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. W XI edycji projektu udział wzięły przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych. Celem programu jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Głównym zadaniem małych uczestników jest przygotowanie szeregu projektów ekologicznych, np. zakładanie zielonych kącików w sali, organizowanie przyrodniczych wycieczek oraz ekologicznych akcji z okazji Dnia Marchewki, Pierwszego Dnia Wiosny, Dbania o powietrze, segregacji śmieci w przedszkolu, konkursów plastycznych.

Podczas realizacji zadań, na terenie naszej placówki organizowane były zajęcia o tematyce ekologicznej i przyrodniczej. Przedszkolaki uczyły się doceniać rolę warzyw i owoców w codziennej diecie. Poznawały środowisko, z których je czerpiemy.  Dzieci poznawały również sposoby ochrony środowiska naturalnego wiedząc o tym, że natura dostarcza nam wszystkich składników, których potrzebujemy do życia.

W ramach programu w przedszkolu zrealizowano następujące działania:

1.Dzień Marchewki,

2.Dbam o powietrze,

3.Segregacja śmieci w przedszkolu,

4.Zakładamy zielony kącik przyrody- cebula,

5.Dbam o zwierzęta małe i duże- odwiedziny pana leśniczego w przedszkolu.

Program umożliwił utrwalenie oraz przyswojenie nowych wiadomości z zakresu ochrony środowiska, zdrowego żywienia, szacunku do otaczającej nas przyrody oraz podstaw recyklingu. Realizując założenia programu w naszej placówce zostało zorganizowane szereg działań o tematyce przyrodniczej i ekologicznej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry