Powitanie wiosny w świetlicy szkolnej.

21 marca z radością powitaliśmy nową porę roku – WIOSNĘ, która jest zapowiedzią słonecznych dni i budzenia się przyrody do życia. Powitanie rozpoczęło się od odczytania telegramu od Pani Wiosny. Podczas zajęć dzieci brały udział w rożnych zajęciach ukazujących uroki tej kolorowej i radosnej pory roku – wypowiadały się na temat zmian zachodzących w przyrodzie, rozwiązywały zagadki, rebusy, rozwiązywały zadania typu „prawda-fałsz’, wykonywały wiosenne prace plastyczne, brały udział w zabawach ruchowych przy muzyce. Na zajęciach naukowych dzieci zapoznały się ze sposobem rozmnażania i siania roślin. Przez pewien czas będą obserwować wzrost rzeżuchy, pamiętając o jej podlewaniu.
Mamy nadzieję, że wiosna posłucha świetliczaków i zostanie z nami na dobre.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry