Wyniki EDYCJI ZIMOWEJ całorocznego regionalnego konkursu fotograficznego „Cztery pory roku wokół mojej szkoły”

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu fotografii obiektu bądź obiektów    z podanej listy ukazując równocześnie porę roku – zimę:

– rzeźba św. Edyty Stein

– pomnik bł. Józefa Cebuli

– aleja drzew Błogosławionych i Świętych

– drzewko św. Edyty Stein

– drzewko bł. Józefa Cebuli

– grota Lourdzka

– pomnik św. O. Eugeniusza de Mazenoda

– aktualny budynek szkoły (skrzydło prawe)

– dawny budynek szkoły (część środkowa)

– kościół pw. św. Stanisława Kostki.

Do edycji zimowej Konkursu trwającej trzy miesiące: grudzień, styczeń, luty wpłynęły 42 prace konkursowe z ww. obiektami regionalnymi na terenie naszej szkoły.

I miejsce uzyskał Jakub Brol z kl. VII za fotografię zimową przedstawiającą kościół św. Stanisława Kostki (ujęcie boczne)                      w perspektywie gałązek drzew pokrytych warstwą śnieżną.

II miejsce zdobyła uczennica klasy Va – Zuzanna Stężała za zdjęcie Groty Lourdziej ze stajenką betlejemską, które zostało wykonane porą wieczorową w okresie Bożego Narodzenia.

III miejsce przyznano Piotrowi Kierachowi z kl. VI za pracę fotograficzną prezentującą rzeźbę plenerową św. Edyty Stein  /Patronki szkoły i miasta / otuloną pokrywą białego puchu śnieżnego.

Wyróżnienie w konkursie uzyskał uczeń klasy Ib – Antoni Jeziorowski  za zdjęcie figury klęczącej Bernadetty w Grocie Lourdzkiej na tle delikatnego zimowego pejzażu.

W pracach jury konkursowego udział wzięli nauczyciele naszej szkoły – organizatorzy konkursu: p. Monika Świerczyńska i p. Liliana Mzyk oraz fotograf p. Mirosław Szraucner ze Studia Foto-Art. Nagrody w Konkursie /edycja zimowa/ – ufundowano przez firmę WERIS Ewa Szraucner oraz      z funduszy ze szkolnego kiermaszu.

Gratulujemy zwycięzcom Konkursu edycji jesiennej oraz zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły od kl. I do VIII szkoły podstawowej oraz klasy III gimnazjum do przygotowywania prac fotograficznych w następnej        – wiosennej edycji tegoż Konkursu, trwającej od marca do kwietnia 2019r.

Przypominamy również o celach naszego całorocznego regionalnego konkursu fotograficznego  „Cztery pory roku wokół mojej szkoły”, którymi są:

– propagowanie edukacji regionalnej na przykładzie najbliższego otoczenia – terenu szkoły, sąsiadującego klasztoru i kościoła,

– znajomość obiektów regionalnych na ww. terenie;

– uwrażliwienie na piękno przyrody wokół nas objawiające się w czterech porach roku,

– doskonalenie techniki fotograficznej.

Nauczyciel regionalista: L. Mzyk