Współpraca z psem

5 kwietnia 2019 roku studentów Akademii Młodych Odkrywców odwiedzili specjalni goście – dwa owczarki niemieckie, suczki URKA i JUKA wraz z ich opiekunem Mirosławem Dubielem. Na co dzień pan Mirek jest przewodnikiem psów poszukiwawczo – ratowniczych i koordynatorem do spraw psów służbowych w Grupie Poszukiwawczo – Ratowniczej OSP Solarnia. Wraz z URKĄ posiada certyfikat klasy pierwszej specjalizacji terenowej upoważniający do uczestnictwa w akcjach ratunkowych w kraju i za granicą. Wspólnie uczestniczą w poszukiwaniach których celem jest niesienie pomocy osobom zaginionym.

Podczas spotkania nasz przewodnik opowiadał o akcjach ratowniczych, pracy i tresurze psów, prawach naszych czworonogów i poczuciu odpowiedzialności za nie.

Wizyta czworonogów sprawiła wiele radości, a pokaz tresury psów ratowniczych wywołał ogromny uśmiech na twarzach wszystkich uczestników.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry