VI edycja Powiatowego Konkursu Historyczno – Krajoznawczego „Lubi mi się tu być’- nasze ulice i ich patroni

W dniach 16-17 marca 2021r. nastąpiło rozstrzygnięcie VI POWIATOWEGO KONKURSU HISTORYCZNO – KRAJOZNAWCZEGO „LUBI MI SIĘ TU BYĆ” – NASZE ULICE I ICH PATRONI. Honorowy Patronat nad konkursem objęli w tym roku: Poseł na Sejm RP Pan Andrzej Gawron, Starosta Powiatu Lublinieckiego Pan Joachim Smyła, Burmistrz Miasta Lublińca Pan Edward Maniura.

Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży szkół podstawowych powiatu lublinieckiego. Jego celem, tak jak w latach ubiegłych, było upowszechnianie i pogłębianie wśród młodzieży wiedzy na temat ulic znajdujących się na terenie naszego powiatu i ich patronów.

Konkurs polegał na wykonaniu prezentacji multimedialnej na temat wybranej ulicy znajdującej się w powiecie lublinieckim oraz przybliżeniu sylwetki jej patrona. Komisja konkursowa w składzie: pan Sylwin Bechcicki, pan Bartłomiej Zbączyniak oraz pani Hanna Krupa spośród 71 prac po długich, burzliwych, dwudniowych obradach,  wybrała zwycięzców oraz wyróżnionych, w dwóch kategoriach wiekowych.

W kategorii klas 4 – 6 SP:

I miejsce zajęła Marta KUPKA – Szkoła Podstawowa w Kośmidrach

II miejsce zajęła Inga GASIAK – Szkoła Podstawowa w Lubszy

III miejsce zajął Rafał PORĘBA – Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublińcu

Wyróżnienia:

  • Bianka SCHABOWSKA – Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublińcu
  • Maja CIEŚLIK – Szkoła Podstawowa im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu
  • Paulina Berbesz – Szkoła Podstawowa w Kochanowicach

W kategorii klas 7 – 8 SP:

I miejsce zajęła Julia SCHABOWSKA – Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublińcu

II miejsce zajęła Wiktoria SŁOTA – Szkoła Podstawowa nr 4 w Lublińcu

III miejsce zajął Jakub PLUTA – Szkoła Podstawowa im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu

Wyróżnienia:

  • Zuzanna STĘŻAŁA – Szkoła Podstawowa im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu
  • Piotr UHEREK – Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublińcu
  • Tomasz KOZA – Szkoła Podstawowa im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu

 

Słowa podziękowań należą się także wszystkim nauczycielom, którzy zainteresowali konkursem swoich uczniów, a także  czuwali nad nimi w tym niełatwym przecież czasie, w którym nauka odbywa się zdalnie. Do konkursu zgłosiło się aż 11 szkół! Dziękujemy za zaangażowanie. Już teraz zapraszamy wszystkich do udziału w VII edycji konkursu za rok.

 

Hanna Krupa

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry