„Polska folklorem malowana – poznajemy regiony etnograficzne Polski”

Cel projektu:

Zapoznanie uczniów z walorami środowiska przyrodniczego oraz kulturowego poszczególnych regionów Polski, a także z zabytkami, miejscami, które są atrakcyjne pod względem turystycznym w danym regionie oraz z tradycjami i zwyczajami lokalnej ludności.

 

Zadania do wykonania:

Pierwsza część zadania obejmowała stworzenie materiału promującego region folklorystyczny, z którego pochodzi dana placówka. Uczniowie klas VI-VIII wzięli udział w szkolnym konkursie przygotowując prezentacje multimedialne promujące nasz region etnograficzny Górny Śląsk. Wykorzystując przesłane materiały stworzono jedną wspólną prezentację o Górnym Śląsku, która została umieszczona w bazie informacji o regionach etnograficznych Polski w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego pt. „Polska folklorem malowana – poznajemy regiony etnograficzne Polski”.

W tworzeniu materiału promocyjnego brali udział: Anna Postrach z VI a, Igor Krupa z VII a i Jakub Pluta z VIII klasy.

Druga część zadania polegała na zapoznaniu uczniów z wybranymi regionami Polski. Uczniowie klasy VI b zwiedzali Górny Śląsk i Kaszuby smakując śląskie oblaty i cukierki kopalnioki. Takie wirtualne wycieczki były bardzo ciekawe, ale wszyscy czekamy na utęsknione wakacje by podróżować i odkrywać piękne zakątki naszego kraju. Do zobaczenia na szlaku…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry