Wyróżnienia dla Hanny Cichockiej i Franciszka Lempa w Konkursie Powiatowym “Śląsk, jest takie miejsce na ziemi”

Serdecznie gratulujemy uczniom naszej szkoły – uczestnikom X Międzygminnego Konkursu Regionalnego “Śląsk, jest takie miejsce na ziemi”, do których należą:

Franciszek Lempa, klasa 4a

Tomasz Koza, klasa 7a

Hanna Cichocka, klasa 7b

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu folderu turystycznego powiatu lublinieckiego (w konkursie brały udział prace w wersji papierowej). Do niniejszego artykułu załączone są filmy (wykonane przez nauczyciela) prezentujące zdjęcia z prac konkursowych uczniów. Za swoje prace w formie papierowych książek uzyskali WYRÓŻNIENIA:

Franciszek Lempa – w kategorii klas IV-V

Hanna Cichocka – w kategorii klas VI-VIII.

Do konkursu przystąpiło 21 uczniów z 5 szkół podstawowych: SP im. Juliusza Ligonia w Strzebiniu, ZPO im. Unii Europejskiej w Boronowie, SP im. Karola Miarki w Kochanowicach, ZS im. św. Edyty Stein w Lublińcu i ZSP w Olszynie. Komisji konkursowej przewodniczyła p. Maria Dziuk – autorka wielu książek o naszym regionie. W komisji zasiedli również p. Agnieszka Ledwoń – przedstawiciel Gminy Herby oraz p. Marcin Krus – przedstawiciel Parku Krajobrazowego “Lasy nad Górną Liswartą”. Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Lubliniecki – p. Joachim Smyła oraz Wójt Gminy Herby – p. Iwona Burek.

Cele konkursu: popularyzacja tematyki regionalnej, poszerzanie przez uczniów wiedzy o regionie, rozbudzanie zainteresowań tematyką regionalną i rozwój więzi emocjonalnych z małą ojczyzną, ugruntowanie poczucia tożsamości regionalnej, kształtowanie umiejętności zbierania, przetwarzania i wykorzystania zdobytych informacji oraz umiejętności korzystania ze źródeł encyklopedycznych i literatury regionalnej.

Wyniki konkursu są dostępne na stronie internetowej Organizatora Konkursu:

Aktualności | Zespół Szkolno-Przedszkolny w Olszynie

 

https://zspolszyna.edupage.org/

Nauczyciel regionalista: L. Mzyk

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry