Tworzymy wirtualną wystawkę biblioteczną: “Książka w mikołajkowej czapce” 📚📙📓📸🎅🎁 (4. edycja)

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły od I do VIII klasy do udziału w akcji biblioteki szkolnej: “Książka w mikołajkowej czapce”.

CELE PROJEKTU:
• Kontakt z czytelnikami biblioteki szkolnej,
• Promowanie indywidualnych zainteresowań czytelniczych,
• Wirtualne udostępnianie książek z biblioteczek domowych uczniów,
• Zachęcanie do obdarowywania się książkami z okazji Mikołajek,
• Kreatywność w prezentacji książki jako prezentu mikołajkowego,
• Zachęcanie do czytania książek.
ZADANIA PROJEKTU:
• Chętni uczniowie klas I – VIII wykonują selfie (może być również zdjęcie ucznia wykonane przez członka rodziny) z książką w mikołajkowej czapce (może być przebranie Mikołaja lub elementy tego przebrania, można przebrać się i książkę, lub tylko książkę). Zdjęcie może przedstawiać ucznia z książką bądź samą książkę (w mikołajkowej czapce). Okładka książki powinna być widoczna w całości.
• Z nadesłanych zdjęć zostanie utworzona wirtualna wystawka biblioteczna na facebooku szkolnym wraz z artykułem o tej akcji czytelniczej.
WARUNKI UCZESTNICTWA:
• Każdy uczestnik może przesłać jedno selfie / zdjęcie.
• Opis zdjęcia (zawarty w mailu) powinien zawierać:
A) imię i nazwisko ucznia, klasa;
B) autor i tytuł książki prezentowanej na zdjęciu (polecanej jako prezent mikołajkowy)
• Zdjęcia z opisem w wersji elektronicznej przesyłamy do dnia 7 grudnia br. (wtorek) na adres mailowy: deutschlehrerinliliana@gmail.com
• Każdy uczestnik tej akcji czytelniczej otrzyma dyplom oraz nagrodę niespodziankę.

Nauczyciel biblioteki szkolnej: L. Mzyk