Wyniki I Szkolnego Konkursu Kolęd i Piosenek Świątecznych w języku angielskim

13 grudnia 2021 roku, w Zespole Szkół im. Św. Edyty Stein Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Lublińcu, odbył się I  Konkurs Kolęd i Piosenek w języku angielskim.

W rywalizacji wzięło udział czterdziestu uczniów z klas II-VIII.

W repertuarze uczestników znalazły się między innymi takie kolędy jak: „Silent night,” „Jingle bells,” „Christmas Day,” „White Christmas, ” „Merry Christmas Everyone,” „Deck the halls.” „Rocking around the Christmas tree.”

Wspaniałym urozmaiceniem występów był akompaniament własny. Dwie uczennice zagrały na: ukulele oraz skrzypcach. Uczniowie śpiewali kolędy z podkładem muzycznym. O profesjonalne nagłośnienie zadbał Pan Krzysztof Gembała.

Konkurs kolęd nie tylko był doskonałą okazją, aby poznać angielskie kolędy, ale także rozwijał umiejętności językowe, rozbudzał w uczniach chęć wspólnego śpiewania oraz ujawniał uzdolnienia i umiejętności muzyczne dzieci, a przy tym był okazją do dobrej zabawy.

Uroczysty nastrój Świąt Bożego Narodzenia zaakcentowany został również dzięki pięknym świątecznym strojom uczestników oraz świątecznemu oświetleniu sali.

Komisja konkursowa w składzie: Magdalena Marczak, Marta Leśniowska oraz

Krzysztof Gembała  wytypowała zwycięzców dla klas I-III:

I  miejsce: Joanna Kunicka „Santa’s coming to Town” IIb

II miejsce: Patrycja Trocha, Zofia Stachowiak, Antonina Kowalczuk, „Christmas tree” III

III miejsce: Aleksandra Jurczyszyn  “Christmas Day” 2b

wyróżnienie:  Zofia Prauzner=Bechcicka, Zuzanna Lempa, Janek  Zawadka, Franek Zawadka “Jingle bells” IIa

wyróżnienie: Oliwia Rudek, Alicja Duda, Laura Tokarz, Zuzanna Czaja, Dominik Biela

Klasy IV-VI

I miejsce: Zuzanna Heluszka „Rocking around the Christmas tree” IVb

II miejsce: Daria Peszel, Zuzanna Mandla, Natalia Poloczek “Merry Christmas Everyone” 5b

wyróżnienie: Zofia Van Merode “”We wish you merry Christmas” Jingle bells”

wyróżnienie: Łukasz Kunicki 5a

Klasy VII-VIII

I miejsce: Emilia Kasprzyk „White Christmas” 8b

II miejsce: Martyna Górniak „Jingle bells” 7c

wyróżnienie: Maja Zając „Jingle bells” 7c

Wręczenie nagród oraz dyplomów odbędzie się na uroczystym apelu po Nowym Roku.

Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom i zwycięzcom oraz zachęcam do dalszego kolędowania.

Organizatorka konkursu

Magdalena Marczak