“Książka pod choinkę” – znamy uczestników akcji i ich książki pod choinkę

W świątecznej akcji biblioteki szkolnej “Książka pod choinkę” /5. edycja/ wzięło udział 10 uczniów, którzy polecili nam swoje książki jako prezent pod choinkę. Są to uczniowie klas: 1b (1), 4a (1), 4b (2), 7a (1), 7b (1), 7c (3) i 8a (1).

Wśród uczestników tej świątecznej edycji mamy aż trzy rodzeństwa z pasjami czytelniczymi: Nikodem i Maja Pyka, Bartosz i Martyna Górniak, Radosław i Tomasz Koza.

Witamy nowych uczestników akcji, którzy pierwszy raz wzięli udział w wirtualnej wystawce bibliotecznej (tym razem była to już 5. edycja) i do nich należą: Maja Zając, Nikodem Pyka, Maja Pyka.

Uczestnicy akcji świątecznej “Książka pod choinkę”: Jakub Gołombowski, Zuzanna Heluszka, Martyna Szymkowiak, Radosław Koza, Bartosz Górniak, Martyna Górniak – warto zaznaczyć, że każdy z nich ma już na swoim koncie udział w niejednej dotychczasowej wirtualnej wystawce bibliotecznej.

Bywalcem wszystkich pięciu edycji jest Tomasz Koza, który zebrał już całą limitową kolekcję unikatowych dyplomów ze wszystkich dotychczasowych wystawek bibliotecznych, bowiem za każdym razem każdy uczestnik akcji otrzymuje indywidualnie zaprojektowany dla niego dyplom z jego osobistym zdjęciem, które wzięło udział w danej wirtualnej wystawce bibliotecznej.

Przypomnijmy wszystkie dotychczasowe edycje:

“Selfie z moją ulubioną książką” (1. edycja),

“Ja i moja biblioteka” (2. edycja),

“Moje książki z wyobraźnią” (3. edycja),

“Książka w mikołajkowej czapce” (4. edycja),

“Książka pod choinkę” (5. edycja).

Cele projektu /5. edycja/:

Kontakt z czytelnikami biblioteki szkolnej,

Promowanie indywidualnych zainteresowań czytelniczych,

Wirtualne udostępnianie książek z biblioteczek domowych uczniów,

Zachęcanie do obdarowywania się książkami z okazji świąt Bożego Narodzenia,

Kreatywność w prezentacji książki jako prezentu pod choinkę,

Zachęcanie do czytania książek.

Gratuluję wszystkim naszym miłośnikom książek pasji czytelniczych oraz umiejętności dzielenia się książkami jako prezentami na każdą okazję, również świąteczną.

Zapraszam do udziału w kolejnych projektach i konkursach.

Nauczyciel bibliotekarz: L. Mzyk

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry