SŁAWNE KOBIETY – PATRONKI NASZYCH ULIC – WZOREM DO NAŚLADOWANIA

29 marca  w Zespole Szkół im. św. Edyty Stein, nastąpiło rozstrzygnięcie VII POWIATOWEGO KONKURSU HISTORYCZNO – KRAJOZNAWCZEGO „LUBI MI SIĘ TU BYĆ” – NASZE ULICE I ICH PATRONI. Honorowy Patronat nad konkursem, jak co roku, objęli: Poseł na Sejm RP Pan Andrzej Gawron, Starosta Powiatu Lublinieckiego Pan Joachim Smyła oraz Burmistrz Miasta Lublińca Pan Edward Maniura.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych klas VI-VIII powiatu lublinieckiego. Jego celem, tak jak w latach ubiegłych, było upowszechnienie i pogłębienie wśród młodzieży wiedzy na temat ulic znajdujących się na terenie naszego powiatu i ich patronów. W tym roku tematem przewodnim były SŁAWNE KOBIETY.

Konkurs polegał na wykonaniu prezentacji multimedialnej na temat wybranej ulicy znajdującej się w powiecie lublinieckim oraz jej patronki. Wśród nadesłanych prac znalazły się prezentacje na temat Marii Skłodowskiej Curie, Marii Konopnickiej, świętej Edyty Stein, świętej Anny, Marii Krzyżowskiej i Królowej Jadwigi. Wszystkie prezentowane patronki charakteryzowały się niesamowitą siłą charakteru, wytrwałością w dążeniu do swoich celów, a przy swoich talentach i zaletach pozostawały niezwykle skromne i wierne swoim ideałom. Każda z nich śmiało może być wzorem do naśladowania dla współczesnego młodego pokolenia.

Komisja konkursowa w składzie: pani Hanna Krupa (przewodnicząca), pani Brygida Cziudai i pani Katarzyna Koza (członkowie), oceniając prace brała pod uwagę m.in. sposób wykonania prezentacji multimedialnej, poprawność merytoryczną i ciekawy sposób ujęcia tematu. Ostatecznie Komisja postanowiła nagrodzić 6 prac.

I miejsce zajęła Julia Schabowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublińcu.  II miejsce powędrowało do Bianki Schabowskiej (również z SP1 w Lublińcu), natomiast III miejsce otrzymała Anna Postrach ze Szkoły Podstawowej im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu. Wyróżnienia otrzymali: Maksymilian Lubosz ze Szkoły Podstawowej nr4, Ignacy Majczyna ze Szkoły Podstawowej im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu oraz Aleksandra Trzęsiok ze Szkoły Podstawowej nr3 w Lublińcu.

Słowa podziękowań należą się również wszystkim nauczycielom, którzy zainteresowali i przygotowali swoich uczniów do konkursu. Dziękujemy za ich zaangażowanie i rozbudzanie wśród uczniów zainteresowań „Małą Ojczyzną”.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Katarzyna Koza

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry