Dzień św.Patryka

21 marca w ramach 1 Dnia Wiosny w klasach 1-6 obchodziliśmy po raz pierwszy w naszej szkole Dzień św. Patryka, patrona Irlandii. Jest to irlandzkie święto narodowe i religijne obchodzone 17 marca. Współcześnie przyjmuje postać wielkich zabaw.

W wielu miastach na świecie odbywają się specjalne parady oraz koncerty. Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, dlatego zachęciliśmy uczniów naszej szkoły do ubrania się w zielone rzeczy lub zielone elementy.

Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi.

Dzień rozpoczęliśmy od wysłuchania prezentacji o Irlandii i Św. Patryku, a także o Irlandii i ciekawostkach związanych z tym krajem. Uczniowie dowiedzieli się o życiu patrona Irlandii, obchodach tego dnia na świecie oraz o znaczeniu trójlistnej koniczyny.

Prezentacje przedstawione zostały przez nauczycieli języka angielskiego. W klasach 1 zajęcia prowadziła Pani Barbara Zawadka, w klasach 2 i 4 Pani Marta Leśniowska, w klasach 3 i 5 Pani Magdalena Marczak oraz na zajęciach projektowych dla klas 1-7, a w klasach 6 Pani Ewelina Soborak

Ponadto w klasach 1-6 uczniowie wykonali różne prace plastyczne m.in. dzieci nauczyły się rysować Leprechauna – skrzata; robić kapelusze z talerzyków. Starsze klasy rozwiązywały quizy, zadania interaktywne związane z dniem św. Patryka i Irlandią. W klasie 7b chętni uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne o Irlandii i Dniu Św. Patryka.

Efektem zajęć dla dzieci było stworzenie mini-galerii prac, którą można oglądać przy wejściu do naszej szkoły. 

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z całego wydarzenia.

 

                                                                                                                                   Magdalena Marczak

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry