Dzień Jeża

14.11 świętowaliśmy w przedszkolu: „Dzień Jeża”. Już na zajęciach z języka niemieckiego dzieci 5 – letnie wykonywały jeżyka z liści klonu, kasztanów i żołędzi. O godz. 11.00 wszystkie przedszkolaki wybrały się do parku na poszukiwanie kolczastego ssaka. W drodze powrotnej znalazły szyszkowo – kasztanowego zwierzaka i zabrały z sobą. W holu przedszkola jeżyk miał przygotowane honorowe miejsce, gdzie odpoczywa po długich wędrówkach…
Dzieci podczas poszukiwań zamieniły się na pewien czas w jeżyki – na zdjęciach można próbować odgadnąć, kogo przedstawiają … 🙂
W przedszkolu różnorakie karty pracy i prace plastyczno – techniczne także dotyczyły swiętowanego ważnego dnia. Dzieci dowiedziały się ciekawostek o jeżach i bawiły w tradycyjnego: „Jeżyka” w nowej wersji.
Dzień był pełen bardzo pozytywnych wrażeń i zostanie dzieciom w pamięci na długo.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry