Projekt matematyczny „Matematyka w krainie zabaw”

W przedszkolu w ostatnich miesiącach realizowany był projekt matematyczny „Matematyka w krainie zabaw”, dofinansowany przez Fundację mBanku. Dzięki temu projektowi dzieci miały okazję wziąć udział w wielu zabawach, które w radosny i twórczy sposób rozwijały ich umiejętności matematyczne. Przedszkolaki odkryły, że matematyka towarzyszy im każdego dnia, nawet podczas codziennych czynności. Ważyły, mierzyły, bawiły się w sklep oraz gotowały, ucząc się poprzez zabawę.

W poznawaniu matematyki towarzyszyły im również gry planszowe, które nie tylko rozwijały zdolności logicznego myślenia i umiejętność pracy w grupie, ale także pokazywały, że matematyka może być prawdziwą frajdą!

Podczas trwania projektu zorganizowano również Rodzinny Konkurs „Matematyczna Gra Planszowa”. Przedszkolaki razem ze swoimi bliskimi tworzyły gry planszowe, wykazując się niesamowitą kreatywnością. Wyniki konkursu ogłoszono podczas zajęć pokazowych na zakończenie projektu, a wszyscy uczestnicy otrzymali wspaniałe nagrody.

Projekt zakończył się wielkim sukcesem, a uśmiechy na twarzach dzieci były najlepszym dowodem na to, że nauka matematyki może być pełna radości i zabawy. Czekamy z niecierpliwością na kolejne inspirujące projekty!

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry